TOP termékek

Hírek

2023.06.29 16:19

 

Az épített zuhanykabin ajtója az egyik fontos eleme a zuhanyzók kialakításának. A zuhanykabin ajtók célja, hogy zárt térként szolgáljanak a zuhanyzás során, megakadályozva a víz kifolyását és a nedvesedést a fürdőszobában. Az épített zuhanykabin ajtókat általában a zuhanykabin falába vagy szerkezetébe építik be, és lehetnek különféle típusok és anyagok.

Az alábbiakban bemutatok néhány gyakori épített zuhanykabin ajtótípust:

  1. Tolóajtó: A tolóajtók a legelterjedtebb típusok közé tartoznak. A falba épített sínrendszeren futnak, és oldalra tolhatók, hogy megnyissanak vagy bezárjanak egy zárt zuhanyteret. A tolóajtók rendkívül praktikusak, mivel nem igényelnek helyet a zuhanykabin előtt vagy mögött a nyitáshoz.

  2. Nyílóajtó: A nyílóajtók hasonlóan működnek, mint egy hagyományos ajtó. A zuhanykabin falába vannak rögzítve, és egyik oldalról nyílnak ki. Ezek az ajtók általában pántokkal vagy zsanérokkal vannak felszerelve, és lehetővé teszik a teljes nyitást a zuhanykabinhoz.

  3. Kifordítható ajtó: A kifordítható ajtók mind belül, mind kívül nyithatók. Ez lehetővé teszi a maximális térkihasználást és a könnyű hozzáférést a zuhanyzóhoz. Ezeket az ajtókat általában gondosan kialakított pántokkal vagy zsanérokkal szerelik fel, hogy biztosan rögzítve legyenek a helyükön.

  4. Üvegajtó: Az üvegajtók a modern zuhanykabinok népszerű elemei. Általában edzett üvegből készülnek, ami ellenállóbbá és biztonságosabbá teszi őket. Az üvegajtók átlátszóak vagy füstüveggel ellátottak lehetnek, ami lehetővé teszi a fény áthaladását és a zuhanyzó tágasabb megjelenését.

Fontos megjegyezni, hogy az épített zuhanykabin ajtók tervezése és telepítése szakértelmet és precíz munkát igényel. Ezért érdemes szakember segítségét kérni a zuhanykabin ajtó megfelelő kiválasztásához és beépítéséhez.

 

A megfelelő zuhanyajtó kiválasztásához következetesen végig kell menni a következő lépéseken:

  1. Méret meghatározása: Először is, meg kell határozni a zuhanykabin nyílásának méretét. Ehhez pontosan lemérheti a zuhanykabin nyílásának szélességét és magasságát. Ez fontos lépés, mivel a zuhanyajtóknak megfelelően illeszkedniük kell a nyílásba.

  2. Ajtótípus kiválasztása: Az ajtótípus kiválasztása az egyik legfontosabb lépés. Fontolja meg az igényeit és a rendelkezésre álló helyet. A tolóajtók ideálisak, ha korlátozott hely áll rendelkezésre a nyitáshoz, míg a nyílóajtók könnyebb hozzáférést biztosítanak. A kifordítható ajtók sokoldalúak, mivel mind belül, mind kívül nyithatók.

  3. Anyag kiválasztása: Az ajtó anyaga szintén fontos tényező. Az üvegajtók népszerűek a modern megjelenésük és a fürdőszoba tágasabb megjelenésének köszönhetően. Az üveg lehet átlátszó vagy füstüveg, amely biztosítja a magánéletet. Más lehetőségek közé tartozik a műanyag és az alumínium, amelyek könnyűek és tartósak.

  4. Biztonság és vízzárás: Ügyeljen arra, hogy az ajtó biztonságos legyen és megfelelő vízzáró tulajdonságokkal rendelkezzen. Az üvegajtóknál fontos, hogy edzett üvegből készüljenek, amely ellenáll a törésnek. Ezenkívül ellenőrizze az ajtó tömítéseit és zárómechanizmusait, hogy megakadályozza a víz kifolyását a zuhanyzóból.

  5. Telepítés: Az épített zuhanykabin ajtók telepítése általában szakembert igényel, különösen ha a falba vagy szerkezetbe kell beépíteni. Forduljon szakemberhez vagy fürdőszoba-szaküzlethez, hogy segítséget kapjon a megfelelő ajtó kiválasztásában és telepítésében.

Végigmenve ezeken a lépéseken, nagyobb eséllyel választhatja ki a megfelelő épített zuhanykabin ajtót, amely megfelel az igényeinek és hozzájárul a zuhanyzója kényelméhez és esztétikai megjelenéséhez.

 

https://www.csomiepwebaruhaz.hu/sct/277262/Zuhanykabinok

2023.06.29 16:1

 

A konyhai berendezések története hosszú és gazdag múltra tekint vissza. Az emberiség mindig is igyekezett megkönnyíteni a főzés és az ételkészítés folyamatát, ezért különféle eszközöket és berendezéseket fejlesztett ki az évszázadok során. Íme egy áttekintés a konyhai berendezések történetéről:

  1. Korai idők: Az emberiség kezdeti időszakaiban a konyhai tevékenységeket egyszerű eszközökkel végezték, például kődarabokkal törték össze és vágják fel az élelmiszereket, illetve tűzet használtak az ételek főzéséhez. Az ősember időszakában a főzési technikák és eszközök még nagyon primitívek voltak.

  2. Ókori civilizációk: Az ókori Egyiptomban és Rómában már fejlettebb konyhai eszközök jelentek meg. Az egyiptomiak használtak agyagedényeket és kemencéket az ételkészítéshez, míg a rómaiaknál már konyhai eszközök, mint például serpenyők, fazekak és edények készültek.

  3. Középkor: A középkorban a konyhai berendezések további fejlődésen mentek keresztül. Ebben az időszakban elterjedtek a fémeszközök, mint például a vaskerék, a serpenyők és a fakanalak. A középkorban megjelentek az első sütők is.

  4. 18-19. század: Az ipari forradalom idején a konyhai berendezések további fejlődésnek indultak. Az új technológiák lehetővé tették a különféle készülékek gyártását, mint például a gőzölők, a vízforralók és a sütők. Az első gáztűzhelyek is megjelentek ebben az időszakban.

    1. század: A 20. században a technológiai fejlődés rohamosan előrehaladt, és ez hatással volt a konyhai berendezések területére is. Az elektromos készülékek megjelenése forradalmasította az ételkészítést. Először az elektromos kávéfőzők, kenyérpirítók és mixerék váltak elterjedtté, majd később a hűtőszekrények, mosogatógépek és mikrohullámú sütők is a háztartás részévé váltak.

 

https://www.csomiepwebaruhaz.hu/konyha

2023.05.31

  

 

A fürdőszoba története hosszú múltra tekint vissza. Az emberek már évezredek óta gondoskodnak a testi tisztaságról és a higiénia fenntartásáról.

Az ókori civilizációkban, mint például az egyiptomiak vagy a rómaiak, már kialakultak olyan közösségi fürdők, amelyeket a lakosság használhatott.

 Azonban a modern fürdőszoba kialakulása és fejlődése a 19. században indult el. Az ipari forradalom és a technológiai fejlődés elősegítette az otthoni fürdőszobák elterjedését.

A vízellátás és a csatornarendszer fejlesztése lehetővé tette, hogy az emberek a saját otthonukban élvezhessék a kényelmet és a higiéniát.

 Az 1800-as évek végére az otthonokban már gyakran találhatók voltak fürdőkádak és mosdók, de a WC-k még mindig általában külső helyiségekben voltak elhelyezve.

A 20. század elején azonban a belső WC-k elterjedése megkezdődött, és a fürdőszobák fokozatosan kényelmesebbé és funkcionálisabbá váltak.

 A fürdőszobai technológiák és berendezések fejlődése folyamatosan haladt előre. A vízmelegítők, a zuhanyzók, a mosógépek és a számos más kényelmi eszköz mind hozzájárultak ahhoz,

hogy a fürdőszobák az otthonok egyik legfontosabb helyiségeivé váljanak. A modern fürdőszobák már sokkal többet nyújtanak, mint a higiéniát, és a kényelem és a wellness helyszínei is lehetnek.

 Napjainkban a fürdőszobák tervezése és kialakítása számos szempontot ölel fel, beleértve az esztétikai megjelenést, a funkcionalitást, az energiatakarékosságot és az ökológiai fenntarthatóságot.

Az emberek sokféle stílusban és designban építhetik meg a fürdőszobáikat, hogy azok tükrözzék az egyéni ízlésüket és igényeiket.

 Összességében elmondható, hogy a fürdőszoba története a civilizációk fejlődésével és az emberek igényeinek változásával párhuzamosan alakult ki. Ma már a fürdőszoba nemcsak a testi tisztaság színtere,

hanem egy olyan hely is, ahol pihenhetünk, frissülhetünk.

https://www.csomiepwebaruhaz.hu/kadak

Házhozszállítás

Házhozszállítás

Keresd bizalommal ügyfélszolgálatunkat hétköznapokon 9:00-16:30 között.

+3630/394-2440 | info@csomiepwebaruhaz.hu

Blog

AFIRMAX vinyl panelek összeszerelése – a 7 leggyakoribb hiba

AFIRMAX
2021.10.05 08:17
AFIRMAX vinyl panelek összeszerelése – a 7 leggyakoribb hiba

Eljött a pillanat. Gyönyörű, új padlóburkolat érkezett otthonába, csak le kell rakni a padló paneleket. A feltevésekkel ellentétben ez egy egyszerű tevékenység, amelyet mindenki, még technikai tudással nem rendelkező személy is el tud végezni. A siker kulcsa az, hogy gondosan megtervezi munkáját és követi az utasításokat. Azt is érdemes tudni, hogy mit nem szabad tennie. Itt található a hét leggyakoribb hiba, amelyet a vinillemezek lerakásakor követhetünk el.

Hiba 1 – már fektettem le padlót, így az utasítások elolvasásának nem volt értelme

Igen, olvassa el az utasításokat, ez nem egy üres tájékoztató. Nem elegendő az felszínes tudás, vagy akár az a tény, hogy paneleket raktunk már le régebben. A legnagyobb szakemberek tudják, hogy a különféle gyártók paneleinek lerakása megkövetelheti a talaj eltérő előkészítését vagy a zárak összekapcsolásának technikáját. Jelenleg legalább egy tucat klikkes zárrendszer van a piacon. A modern klikkzárak rendkívüli pontossággal vannak kialakítva, a csatlakozáshoz nincs szükség erőre, csak a megfelelő technikára. Korábban volt szükség a padlópanelek kalapálására a sorok jobb összekapcsolására, de manapság ez sok esetben tilos, és a panelekben visszafordíthatatlan károsodást okozhat. Mindegyik cég klikkzárai eltérő csatlakozási technikát követelnek meg. Például a Valinge zárait teljesen más módon kell összekapcsolni, attól függően, hogy a 2G vagy az 5G klikk zárral vannak-e szerelve. A munka megkezdése előtt oktatóvideókat nézhetünk, itt a gyártók (például AFIRMAX film) vagy elismert szakemberek csatornáit ajánljuk.

Hiba 2 – Ahogy esik úgy puffan – a rosszul előkészített padló

A beszerelés előtt a vinillemezeket legalább 24 órán keresztül 18–30°C közötti hőmérsékleten akklimatizálni kell abban a helyiségben, amelybe beépítik őket. A helyiséget, amelyben az Afirmax vinilpaneleket fekteti, tisztának kell lennie. A felületnek egyenletesnek, simának és száraznak kell lennie. Ha egyenetlenségek vannak, használjon cement-kiegyenlítő keverékeket vagy készen kapható aljzat kiegyenlítőket. Ügyeljen a padló páratartalmára. A cement esztrich esetében az aljzat nedvességtartalmának 2,5% -nál, az anhidrit esztrichnél pedig 1,5% -nál alacsonyabbnak kell lennie. Padlófűtéshez történő telepítéskor a felsorolt ​​értékeknek 1,5 és 0,3% között kell lenniük. A padló páratartalmát mérőórával ellenőrizhetjük, amelyet egy építőipari berendezést kölcsönző cégtől kölcsönözhetünk.

A vinilpadló jó ötlet a felújítás során, de érdemes figyelembe vennie, hogy ha a meglévő padlóra szeretné lefektetni, akkor annak több feltételnek is meg kell felelnie. Az Afirmax vinyl padló kerámialapokra is le lehet fektetni. Abban az esetben, ha a hézag, vagy fuga, 4 mm-nél szélesebb és 1 mm-nél mélyebb, akkor megfelelő anyaggal (pl. Műgyanta hézaggal) kell kitölteni. A vinilpaneleket ragasztott parkettara, ragasztott PVC és linóleum padlóburkolatokra, OSB táblákból készült padlóra vagy rétegelt lemezre is le lehet fektetni, ha résmentesek, és a fa nedvességtartalma 10% alatt van. Lebegő padlóra, például laminált panelekre is telepíthető, feltéve, hogy ezek alá fedőréteget fektettek be CS = 200 kPa paraméterrel és párazáró fóliát, amelynek SD> 75m. Ne fektessen paneleket közvetlenül a szőnyegre vagy más puha padlóburkolatra.

Hiba 3 – gondatlan megtakarítás, azaz rossz alátét használata

Az padlóalátét nem látható minden nap, de a padló nagyon fontos eleme. Az alátét hasonló szerepet tölt be, mint egy autóban a felfüggesztés és a kerekek – ez továbbítja a súlyt, lehetővé teszi a motor összes előnyeinek kihasználását. A vinillemezek nagyon tartósak, de vékonyak, ezért megfelelő alátétre van szükségük ahhoz, hogy sok éven át szolgálhassanak minket. Ha úgynevezett Click rendszerű vinilpaneleket telepítünk, pl az Afirmax paneleket, biztosítanunk kell a klikkzárak megfelelő védelmét, amelyek a vinilpanelekben rendkívül pontosak. A szupermarketekben elérhető átlagos hab alátétek nem alkalmasak a vinilpanelekhez, itt egyedi megoldásora van szükségünk. Ha nem ismeri az alátét paramétereit, válassza ki a bevált, jó hírű márkákat, mint például az Afirmax LVT PROTECTOR vagy az Arbiton Secura LVT.

Hiba 4 – „Majdcsak lesz valahogy”  – azaz a tervezés hiánya

A vinillemezek lefektetése hasonló ahhoz, mint amikor a fürdőszobában a burkolólapokat tesszük fel – mindent jól meg kell terveznünk. Mielőtt elkezdenénk az első sor lerakását, gondolkodjunk el azon, hogy egy egész panelllel kezdjünk-e? Nem kényszerít-e ez bennünket egy csúnya keskeny sor meghagyására a végén? A tervezés hiánya megnehezítheti számunkra a szobák közötti váltást is. Ha problémánk van a végső hatás elképzelésével, az egész helyiséget skálával rajzolhatjuk meg. Ez nagyban megkönnyíti a vinilpanelek legjobb elrendezését. A tervezés szempontjából nem csak azt vesszük figyelembe, hogy mennyi anyag marad ki, hanem azt is, hogy a végső hatás esztétikailag hogy néz ki.

Hiba 5 – egy rossz kezdet – görbe első sor

Sajnos, ha rosszul indulunk, újra kell kezdenünk, és még a padlópaneleket is visszavonhatatlanul tönkre tehetjük. A panelek első sora gyakran okoz problémát. Ez akkor jelentkezhet, amikor a fal egyenetlen vagy egyenetlenül rögzíti a lerakás során a rövid oldalon lévő zárakat. Csak annyira kell odafigyelnie, hogy a panelek között még 1 milliméter elmozdulás se legyen, mert néhány sor után egy látható rést fog eredményezni. Snnak érdekében, hogy biztosan jól kezdjük el a lerakást, ellenőrizze többször a derékszöget és a rövid oldali klikk zárak pontos rögzítését. Ez szilárd, egyenletes alapot fog létrehozni a további lerakáshoz.

Hiba 6 – a panelek helytelen iránya

Elméletileg a vinilpanelek szabadon, akár átlósan is lerakhatók. A gyakorlatban azonban a legjobb elrendezés merőleges a legnagyobb fényforrásra. Ennek az elrendezésnek köszönhetően a panelek közötti illesztések kevésbé láthatók és esztétikusabbak. Vinilpanelek lerakásakor ügyeljen arra, hogy az egymást követő sorokban legalább 30 cm-rel eltolja a paneleket az előző sorhoz képest. Ez garantálja a tartósabb kapcsolatot a panelek között. Alapértelmezés szerint használhatunk 1/2 eltolást (az egyik sor vinilpanelek a következőkhöz képest a tábla hosszának felével eltolódnak), vagy úgynevezett téglába rakhatjuk. Lerakhatjuk 1/3-os eltolással is (a vinilpanel sorok egymáshoz képest eltolódnak, a tábla hosszának 1/3-ával). Jelenleg azonban a legnépszerűbb a szabálytalan fektetés különböző sorváltásokkal, ebben az esetben természetesebb hatást kapunk, és kevesebb hulladékot képzünk.

Hiba 7 – nem hagyunk dilatációs hézagot

A padlópanelek lerakásakor ne felejtse el a gyártó által a falakhoz ajánlott tágulási illesztést és a helyiségek közötti megfelelő tágulási illesztést (dilatáció) meghagyni. Afirmax ásványi maggal ellátott vinilpanelek esetén nagyon kicsi – 5 mm-es tágulási rést hagyhatunk. Ez 2-3-szor kevesebb, mint a szokásos padlópanelek esetén. Egy kis tágulási hézag lehetővé teszi egy vékony, finom padlólemez használatát, ami esztétikai kérdések mellett gyakorlati szempontból is jó, egy ilyen táblán kevesebb por gyűlik össze. A panelek gyártói ajánlása szerint tágulási hézagokat kell hagyni minden helyiség közötti átmenetnél és minden ajtókeretnél. Ha az Afirmax panelt választottuk, akkor nem kell kiegészítő tágulási illesztéseket alkalmaznunk 200 m2-ig, az ajtókkal együtt sem.

A panelek lerakásának receptje:

Ennyi a 7 hiba, amelyek könnyen elkerülhetők. Az Afirmax vinilpanelek lerakása egyszerű és kellemes. Csak ismerje a szabályokat és tudja, mit kell elkerülni. Még akkor is, ha nincs Önben mérnöki gén, és utoljára  egy lego tömbökből épített tornyot, akkor is bármilyen probléma nélkül le tudja helyezni az Afirmax vinil paneleket.